من خودم اینکار رو انجام میدم

همانطور که از مفهوم اشعار بالا که در نگارۀ میر علی خوشنویسی شده اند مشخص است، این اشعار زیبا و پر معنی، دارای مضامین اخلاقی هستند که انسانها را از خودپرستی و کبر و غروی نهی می کند و توصیه می کند تا عزت خود را نگه دارند و در زندگی به گونه ای عمل کنند که هیچ کس از آنها آزاری نبیند. اما فراموش نکنید این احساسات در ابتدا به شما سخت میگیرند. فراموش نکنید برای پیدا کردن راه حل درست و منطقی ابتدا باید ذهنتان آرام شود. افراد موفق اغلب راحتترین و سریعترین راه حل ها را انتخاب میکنند.

تفاوت انسان های موفق با دیگران این است که حتی از کوچکترین کارها هم نمی گذرند و سعی میکنند آنها را هم به بهترین شکل ممکن انجام دهند. این اشعار را می توانید حفظ کنید برای برای همسر خود بخوانید و یا در قالب یک پیامک برای او بفرستید. امیدوام لذت ببرید و البته اون رو حفظ کنید. امیدوارم که از خواندن این اشعار لذت بوده باشید. دست ما در کف این رود به دنبال چه می گردد؟

همه ما به نوعی پشت کنکوری هستیم و باید برای قبول شدن تلاش کنیم، به نظر من همه انسانها درگیر کنکور سرنوشت هستند! بلکه باید بهترین و هوشمندانه ترین راه ها را انتخاب کنید. اگر دیگران راههای زیادی را رفتهاند، نباید تصور کنید شما هم باید دقیقا همان راهها را بروید. این جملات باید همیشه جلو چشم ما باشند تا به ما یادآوری کنند برای رسیدن به هدف باید تلاش کرد. از جمله آثار ارزشمند او می توان به سه تار شکسته، جای پا، رستاخیز، کولی و نامه عشق، مجموعه آثار، شعر زمان ما و …

به او القاب دیگری مثل مولوی و رومی بلخی نیز داده میشود. ناامیدی مثل یک سم کشنده است که تمام جسم و روح را میگیرد. برای موفق شدن، تلاش کردن و عذاب دادن جسم و روح کفایت نمیکند. هیچ چیز در این دنیا وجود ندارد که تاثیراتش بر روی ذهن و روح پایدار بماند. در این مطلب گلچینی از اشعار زیبا و جمله های خاص در مورد زندگی را می خوانید.

گلچین شعر عاشقانه با احساسات ناب و محبت آمیز را در این بخش مجله روزانه گردآوری کرده ایم و امیدواریم که از خواندن این اشعار زیبا لذت ببرید. این اشعار گلچین شده کوتاه و بسیار زیبا از شاعران معروف ایرانی می باشند. هر پارسی سخن میتواند به راحتی متوجه شود که منظور مولانا از این سرودن این اشعار زیبا با آب و تاب فراوان و سرودههای مختلف چیست. شیرین ترین آواز چیست ؟ پس ناامیدی ما خیلی وقتها فقط آزاردهنده است و نباید به آن دامن بزنیم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، دومین اردوی نهمین دورۀ آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی، «آفتابگردانها»، به دلیل بیماری کرونا مانند چند اردوی قبل در بستر فضای مجازی از هیجدهم تا بیستم اسفند برگزار خواهد شد. در شعر فارسی وارد شد که معروفان و بزرگان از این گوینده ها عبارتند از سید اشرف الدین قزوینی ،علی اکبر دهخدا ،محمد تقی ملک الشعرای بهار ،جعفر خامنه ، خانم پروین اعتصامی ، علی اسفندیاری.هم چنان که در انقلاب اسلامی که در واقع از سال 1340 شمسی شروع گردیده بود با همه خشونتی که استعمارگران و عواملشان داشتند اما تو خالی کردن جامعه از فکر اسلامی، دیگر ممکن نبود چرا که پرچمدار مبارزه، یک مرجع تقلید بود و پنجه در پنجه ی استعمار زده و مبارزه با استثمار وکاپیتولاسیون امریکا را پی می گرفت.لذا، نویسندگان و شاعرانی هم آهنگ با مردم کوچه و بازار که ندای اسلام سر می دادند دست به فعالیت زدند؛طبقه بندی و نقد آثار، مجال خود را می طلبد که کدامیک از سخن وران به تعهد و مسئولیتی که بر عهده شان بوده بی توجه مانده و ستم روا داشته است و آن جا که می توانسته فریاد بر آورد، ساکت مانده وبا سکوتش، آب به آسیاب دشمن ریخته است!

تلاش کردن به این معنا نیست که خود را خسته و کوفته کنید و بعد با خیالی آسوده بخوابید و فکر کنید همه چیز درست میشود. شعر انگیزشی چارلز بوفسکی می گوید اگر دیگران از شکست زیاد صحبت میکنند، نباید فکر کنید موفقیت شما غیرممکن است. شاعر در این ابیات به توصیف بوی آسمانی و قابلیتهای ماندگاری معشوق پرداخته و می گوید که اگرچه مشک بسیار خوش بوست اما بو و رایحۀ موی معشوق را ندارد و در بیت بعدی به صورت غلو آمیزی چنین می سراید که اگرچه فردوس (بهشت) جایگاهی خوب و دلخواه است اما رونق کوی تو را ندارد.

اگر مایل هستید تا مطالعات بیشتری درباره نیما یوشیج پدر شعر نو فارسی داشته باشید، جزئیات زندگینامه نیما یوشیج را می توانید در این لینک بخوانید. با مطالعه بهترین اشعار درباره زندگی همراه همیشگی ستاره باشید. شعر درباره امیدواری انتظار، توقع و چشمداشت هر چیز خوب و در حقیقت تلاش شاعر برای نشان دادن بارقه رسیدن به آرزومندی هاست، در شرایطی که غم و غصه بر خواننده مستولی شده است.

به توصیه و خواست پدر برای تحصیل به مدرسه آیت الله گلپایگانی بهبهان رفت و بعد از پایان تحصیلات خود، برای ارشاد و راهنمایی مردم به محل زندگی اش بازگشت. شهریار در سال ۱۳۰۰ و با پایان یافتن دوران سیکل، برای ادامه تحصیل از تبریز به تهران رفت و در مدرسه دارالفنون (تا ۱۳۰۳) و پس از آن در رشته پزشکی ادامه تحصیل داد. سیمین بهبهانی در اواخر عمر خود به خاطر مشکلات تنفسی و قلبی، در بیمارستان پارس تهران بستری بود و از پانزدهم مرداد به کما رفت.

اما نباید بار مشکلات باعث شود تا به طور کلی از همه چیز گریزان شوید. کم و بیش در اطراف همه ما افرادی هستند که برای رسیدن به موفقیت تلاش میکنند. اگر تا به امروز به سایت من سر نزدید و تازه با ما آشنا شدید مطمئنم که آشنایی شما اتفاقی نبوده چون هیچ تصادف و اتفاق بی حساب و کتابی در این دنیا وجود نداره. تنها هدف ما از نوشتن این مطلب، معرفی بهترین شاعران معاصر ایران بود. البته تحمل این سختی ها بدون پاداش نیست!

برای کار کردن کافی نیست که انسان پشت یک میز بنشیند، بلکه باید خود را در هنگام کار از همه ی اندیشه های گوناگون پاس داشته و در امان نگاه دارد. تمام کردن کاری که شروع کرده ایم، آسان نیست و نیازمند نظم و ترتیب است. از جایی که هستید شروع کنید، از آنچه دارید استفاده کنید و کاری که میتوانید را انجام بدهید. جایی برای کسی نداری! ترس دوم این بود: میتونیم عکس های خوشگلی رو برای این اشعار آماده کنیم تا هنر جنگی های عزیزمون از شعر و عکس ها با هم لذت ببرن! شما می توانید در این قسمت اشعار زیبا و احساسی عاشقانه را مطالعه نموده و برای همسر، عشق و بهترین دوستتان بخوانید و لذت ببرید.

در این مطلب مجموعه اشعار عاشقانه کوتاه، بلند و شعرهای رمانتیک زیبا از بزرگان و شاعران نامی ایران و جهان را می خوانید. نخستین مجموعه شعر او با نام من و نازی در ۱۳۷۶ منتشر شد؛ این مجموعه ی شعر تا کنون بیش از شانزده بار تجدید چاپ شده و اشعار آن را به شش زبان زنده دنیا ترجمه کرده اند. كمی به من برس! باباطاهر در این بیت به چگونگی شیوۀ زندگی خود اشاره می کند که ترجیح می دهد موری باشد که در زیر پای دیگران لگدمال شود، اما زنبوری نباشد که از نیش او آزار و گزندی به دیگران رسد.

درنهایت آدم های خوبی بودن آیا این آدمها نباید جایگاهشون با اون کسایی که تو زندگی فقط به فکر منافع شخصیشون بودن و برای رفاه و آسایش خودشون حق خیلی ها رو خوردن و به اونها ظلم کردن و هیچ قید و بندی نداشتن و … در قرون هجدهم و نوزدهم اشعار او به زبانهای اروپایی ترجمه شد و نام او به گونهای به محافل ادبی جهان غرب نیز راه یافت. بیشتر صنایع بدیع قرآن را که نزدیک به یکصد گونه دانستهاند، در دیوان حافظ میتوان یافت.

آرامگاه حافظ در شهر شیراز و در منطقهٔ حافظیّه در فضایی آکنده از عطر و زیبایی گلهای جانپرور، درآمیخته با شور اشعار خواجه، واقع شدهاست. شهریار در روزهای آخر عمر خود به خاطر بیماری، در بیمارستان مهر تهران بستری شد و بعد از فوت، او را در مقبره الشعرا تبریز دفن کردند. که تنها دریچه اش به حیاط دیوانه خانه می گشاید . و با مراقبت محبت آمیز و درک متقابل پرورش می بایند .

تفاوت کنکور دانشگاه با کنکور سرنوشت تو اینه که همه نمیتونن برن دانشگاه چون برای همه شرکت کننده ها ظرفیت کافی وجود نداره اما بهشت خدا برای همه آدمها جا داره! وقتی همه از محال بودن آرزوهایت سخن می گویند…. وقتی که نتایج کنکور رو اعلام میکنند یکسری افراد شاد و خوشحال هستند، بعضی ها ناراحت و غمگین، یه عده هم هستند که حسرت میخورند و با خودشون میگن کاش بیشتر تلاش میکردم تا توی کنکور قبول میشدم! سایه بردیوار ودر هم دربغل دارد غمی!

دیدگاهتان را بنویسید