راهکارهای تربیت قرآنی در شکوفایی انسان – ديگران

طب ورزشی اثر فعاليت جسمانی بر بدن و عوامل مؤثر بر اجرا را مورد مطالعه علمی قرار می دهد. 8- طب ورزشی: عبارت است از رابطه طبی بين فعاليت جسمانی و بدن. اگر شناخت درست از مراحل رشد، هورمونها و طبیعت خشنتر پسران صورت بگیرد، میتوان بهگونهای تربیتشان کرد که از آنها مردانی مهربان، کاردان، بیآزار و بامحبت ساخته شود. بدین منظور باید کتابهای روانشناسی در جهت تربیت آیندهسازان مطالعه کرد. البته این بدان معنا نیست که تلاشهایی که جهت پیشرفت و گسترش حقوق دختران و زنان انجام میشود را باید نادیده گرفت.

رواشناسان معتقدند که بسیاری از ویژگی هایی که ما برای یک مرد قوی در نظر داریم، ویژگی هایی سرکوب گرانه هستند، برای مثال وقتی پسرتان ناراحت است و به او میگویید که نباید ناراحت باشی، با این کار به او یاد خواهید داد که احساسات خود را پنهان کند و روانشناسان همچنین معتقدند که والدین به احساسات و عواطف دختران خود بیشتر از پسران اهمیت می دهند و در شرایط سخت و ناراحتی دختران، آزادی عمل بیشتری برای بروز احساسات خود در مقایسه با پسران دارند و در چنین شرایطی پسران از احساسات منفی خود احساس شرمندگی می کنند و تبدیل به مردی می شوند که نمی توانند به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنند.

کتابهای او از پرفروشترینها بودهاند. نباید انتظار داشتهباشید، چون شما در مقام پدر یا مادر از کودک خود کاری درخواست کردهاید، کودک مطابق میل شما رفتار کند. شکفتن استعدادهای خلافت آدمی، ریلی چون «توحید» دارد تمام احکام الهی برروی این خط ریل، سالک را به مقصد عالی که «قرب خداوند» است میرساند. اساس عالم بر تربیت انسان است. آن قدر که انسان غیر تربیت شده مضر است به جوامع، هیچ شیطانی و هیچ حیوانی و هیچ موجودی آن قدر مضر نیست. قوی، خاموش و سرسخت بودن یک مرد ممکن است در یک فیلم جذاب باشد اما در زندگی واقعی اینگونه نیست.

بنابراین باور قلبی والدین به مفاهیم دینی، بسیار مهم است. بنابراین مقالهای با این عنوان تهیه گردید تا در حد امکان بدون حاشیهپردازی یا نگاه تخصصی، مطالب منسجم و مفیدی در فهم عموم، پیرامون موضوع مربوطه گردآوری نماید و در خلال فصول به آنها بپردازد. بنابراین با شناسایی ریشه این مشکلات سعی کنید بهتر به او کمک کنید. پیامدهای رفتاری کودک را به او یادآوری کنید. فضای ذهنی یک پسر نیازمند لطافت هنر موسیقی آرامش و غیره است .سعی کنید چنین بستری را برای تربیت فرزند پسر خود ایجاد کنید . اگر به دنبال کتاب برای تربیت فرزند پسر هستید، میتوانید کلیدهای تربیت و رفتار با پسرها را مطالعه نمایید.

آنچه گفتیم بخشی از نوشتههای استیو بیدالف در کتاب کلیدهای تربیت و رفتار با پسرها بود. از اینرو، ارزشیابی در نظام برنامه درسی تربیت اخلاقی، علاوه بر اینکه سطحشناختی فراگیران نسبت به مفاهیم اخلاقی را میسنجد، باید به گونهای طرحریزی شود که سطح بینش و نگرش، ایجاد انگیزه و علاقة درونی به ارزشهای اخلاقی و تمام عناصر دخیل در انجام رفتار اخلاقی اختیاری در فراگیران را نیز بسنجد؛ زیرا آنچه در برنامة درسی تربیت اخلاقی مهم میباشد، «رشد اخلاقی» دانشآموزان است که منجر به رفتار اخلاقی آنان میشود. حتی رابطه با خدا نیز در پرتو این امر اصلاح میگردد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حمید طریفی حسینی در سیزدهمین همایش بینالمللی علوم ورزشی که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، اظهار کرد: ساحت تربیت زیستی و بدنی علاوه بر این که بهعنوان یک ساحت مهم تعلیم و تربیت آموزش و پرورش استثنایی مطرح است؛ در تحقق اهداف و برنامههای همه ساحتهای پنجگانه دیگر نیز نقش دارد. لازم به ذکر است که میشل گوریان کتابی نیز به نام شاهزاده و پادشاه دارد که در آن به بررسی رابطۀ پدران و پسران پرداخته است. 3- تعليم و تربيت: عبارت است از بررسی و مطالعه روش آموزش و تعليم و تربيت ورزش كه به بررسي دوره تحصيلات، آموزش تربيت معلم، ارزيابي، مديريت و سازماندهی در تربيتبدنی و ورزش می پردازد.

1- روانشناسی ورزشی: از يافتههای روانشناسی و انسانشناسی برای مطالعه رفتار ورزشی استفاده می كند. پس در سلسله جبال ارزش های اخلاقی که هر کدام ارتفاع و موقعیت ویژه ای دارند کارکرد اخلاق، شناسایی این قلل و کارویژه تربیت بیان چگونگی پیمودن آنها است واگر از قله های کوتاه تر بحث کند به این عنوان است که راه رسیدن به قلل بلندتر هستند و چگونگی فتح و گذر از آنها باید در تربیت بیان شود. این ها همه گوشه ای از دشواری های تربیت کودک پنج ساله پسر است .

نحوه تربیت فرزند پسر چگونه باید باشد تا در بزرگسالی دلسوز دیگران شود؟ پس ما به مردانی نیاز داریم که سلامت روان داشته باشند و بتوانند به دیگران اهمیت بدهند و به حل مشکلات بپردازند. ویژگی های شخصیتی : کسانی که این رشته را انتخاب می کنند باید دارای روحیات خاصی باشند زیرا دنیای کودکان بسیار با دنیای بزرگترها متفاوت است پس برخورد با آنها نیز متفاوت از دیگران باید باشد. 10- تربيتبدنی تطبيقی: توانايی ها و محدوديت های افراد دارای نيازهای ويژه و معلول را مورد بررسی قرار می دهد، همچنين به طراحی برنامههای مناسب براي اين دسته از افراد كه قادر به انجام فعاليت، همسان افراد عادی نيستند می پردازد.

اين نوع طب، تأثير محيط، داروها و رشد فعاليت های جسمانی را بررسی می كند و با پيشگيري از آسيب، درمان و بازپروری در ارتباط است. در قرآن کریم، آیات متعددی بر مسأله تربیت اخلاقی تأکید دارد؛ از جمله این آیه میباشد: «لَقَدْ مَنَّ اللّهُ عَلَی الْمُؤمِنِینَ إِذْ بَعَثَ فِیهِمْ رَسُولاً مِّنْ أَنفُسِهِمْ یَتْلُو عَلَیْهِمْ آیَاتِهِ وَیُزَکِّیهِمْ وَیُعَلِّمُهُمُ الْکِتَابَ وَالْحِکْمَةَ وَإِن کَانُواْ مِن قَبْلُ لَفِی ضَلالٍ مُّبِینٍ. زبیده همسر هارونالرشید قرآن بسیار گران قیمت داشت که آن را با زر و زیور و جواهرات تزیین کرده بود و علاقهی زیادی به آن داشت یک روز هنگامی که از همان قرآن این آیه را میخواند با خواندن آیه به فکر فرو رفت و با خود گفت هیچ چیز مثل این قرآن نزد من محبوب نیست و باید آن را در راه خدا انفاق کنم.

سلام خسته نباشید میخواسم بهم راهنمایی کنید من ب رشته ی تربیت بدنی و ورزش خبای علاقه دارم الان کلاس یازدهم هسم رشته فعلیم حسابداری هس هنرستان برا رشته تربیت بدنی اقدام کردم ولی متاسفانه بنا ب دلایلی نشد و گفتم برا دانشگاه کنکور تربیت بدنی بدم، میخواسم بپرسم برا دانشگاه باید چیکار کنم برا آزمون سال آخر باید آزمون رشته فعلی خودمو بدم یا آزمون تربیت بدنی بدم بعد میشه تغییر رشته بدم؟ امام صادق – عليه السلام – فرمود: طفل هفت سال بازي كند، هفت سال خواندن و نوشتن بياموزد، هفت سال حلال و حرام (احکام الهي) را ياد بگيرد.

دیدگاهتان را بنویسید