دفاع خبرگزاری دولت از موضع ایران در جنگ اوکراین – خبرآنلاین

ایران در واکنش به حمله آمریکا با استفاده از دو ناوچه سهند و سبلان، قایق توپدار جوشن و چند قایق تندرو، به همراه دو هواپیمای اف ۴، تلاش کرد که به نیروهای آمریکایی ضربه بزند. » نوشت کشورهای اروپایی صراحتاً نشان دادهاند که اگر کار به جنگ با ایران برسد، آمریکا نباید روی آنها حساب کند. نخست کشتیهای آمریکایی سکوها را گلولهباران کردند و پس از آن با استفاده از مواد منفجره آنها را نابود کردند. با این همه، روسیه پس از رخدادهای مرتبط با «کریمه» در سال ۲۰۱۴ میلادی، خود را برای تحریمهایی بسیار شدید آماده کرده و حالا زمانِ آن رسیده که آمادگیاش را محک بزند. وی اضافه کرد: در کل ۵۰ سال عمرم هیچ کار غیرقانونی را نمیتوانید از من پیدا کنید. من تا اینجا دویدم. احتیاج مبرمی که به بنزین هواپیما برای مقاصد جنگی بود از اینجا آشکار می شود که؛ در سال 1945.م یکی از مدیران شرکت نفت عازم آمریکا گردید که دستگاه ها و کارخانه های مربوط به آن را خریداری نماید. قیمت نفت را بالا کشانده است. شما هم این بخش خاطرات خانم زهرا ملک نژاد را در کتاب حوض خون بخوانید تا دلتان قرص شود.سه چهار روز از شروع جنگ گذشته بود.

روابط عمومی وزارت کشور درباره حواشی ملک رحمانی فضلی، وزیر دولت روحانی اطلاعیهای منتشر کرد.پیرو انتشار مطالبی درباره ملک سازمانی وزیر کشور سابق، روابط عمومی این وزارتخانه اعلام کرد: به اطلاع می رساند که ملک مذکور در اختیار وزارت کشور قرار گرفته است. در این خبر تاکید گشته: این ملک سازمانی به وزارت کشور تحویل داده شده است. رویترز خبر را چنین بازتاب داد: «ناوچه ۲۷۴۰ تنی ساموئل بیرابرتز روز پنجشنبه در منطقهای که عاری از مین اعلام شده بود به مین برخورد کرد. در آمریکا، «جو بایدن» برچسبِ «ضعف در مقابل دیکتاتور روسیه» را از همین حالا هم بر پیشانی دارد: «ترامپ» چند روز پیش در مصاحبهای گفته بود که اگر او به جای «بایدن» رییسجمهور بود، بحران اوکراین اصلا پیش نمیآمد. با دو موضوع اصلی و جاری سیاست خارجی ایران یعنی مذاکرات هستهای پیش رو و سیاست منطقهای ایران از جمله در بحران سوریه، بحران افغانستان و بحران قرهباغ ارتباط مستقیم دارند، موضوع برای ایران نیز حائز اهمیت شده و بنابراین کشورمان در عمل نمیتواند یک کشور بیطرف به معنای سنتی آن باشد؛ بهویژه که توجه کنیم ایران با در پیش گرفتن سیاست «منطقهگرایی» و تقویت روابط با حوزه «همسایگی» و ادغام اقتصادی و ترانزیتی برای رشد اقتصادی خود توجه خاصی به «اتحادیه اقتصادی اورآسیا» و عملیاتی شدن ابتکار اقتصادی «کریدور شمال-جنوب» دارد که روسیه در آنها نقش کلیدی دارد.

نفس نفس میزد. گفت: عراقی ها خیلی از بچه های ما رو کشتن. خیلی تشنمه.حالش زار بود، اما نمی توانستم قبول کنم مردی از وسط معرکه فرار کرده باشد. از آن جا که روسیه و اوکراین حدود ۳۰٪ گندم جهان را تأمین می کنند جنگ در این مناطق می تواند سبد غدایی خیلی از کشورهای هان را به خطر بیندازد. جنگ ناخواسته به جنگی اطلاق می شود که یکی یا همه طرف ها بدون قصد و نیت قبلی در آن گرفتار می شوند. چطور می خواهید جواب شهدا را بدهید؟ گفتنی است در تفاهم نامه ای که معاون رئیسی دو روز قبل با نماینده کشور عراق امضا کرده، آمده است: طرف عراقی از ایران نیز خواسته در زمینه ساخت شهرکهای مسکونی در عراق برای موسسه شهدا و جانبازان این کشور اقدام کند و در این تفاهمنامه توافق شد کارگروه مشترکی برای پیگیری بندهای مختلف این تفاهمنامه تشکیل شود. به دنبال امضای تفاهمنامه همکاری مشترک میان بنیاد شهید و امور ایثارگران با موسسه شهدای عراق با حضور سید امیرحسین قاضیزاده هاشمی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و عبدالاله النائلی رئیس موسسه شهدا عراق که در محل این موسسه در بغداد امضا شد، «جمعیت ایثارگران دفاع مقدس» با انتشار بیانیه ای نوشتند: آیا واقعاً به جایی رسیده ایم که جای قاتل و شهید عوض شده است؟

اين پيش بيني هرگز به وقوع نپيوست و موجب آغاز يك بازي بدون برنده و دو سر باخت براي مردمان هر دو كشور ايران و عراق شد. جنگ عراق موجب شد تا اروپاییها حقیقتاً نقرهداغ شوند و احتمالاً تا مدتها فریب آمریکاییها را نخورند. در چنین شرایطی آماده نبودن انگلستان برای صدور تسلیحات مورد نیاز ایران در مبادلات نفتی یکی از مسایل مورد اختلاف دو کشور شد. ترکیه تعمدا بیرون از این ماجرا قرار گرفته بود، چرا که در این اتحاد، با کشورهای فرانسه، یونان و قبرس مشکلات سیاسیِ عمیقی دارد. ایران گفت که منطقه برخورد مین به کشتی آمریکایی، در نزدیکی بحرین، مستمرا تحت کنترل نیروهای آمریکایی و کشورهای عرب بوده و ایران امکان مینگذاری در آن را نداشته است. این امر به ویژه درباره جامعه بحرین که درصد بزرگی از آنها مخالف سرسخت رژیم آل خلیفه و سیاستهای استبدادی آن هستند کاملا صدق میکند. جنگی که برخی آن را بزرگترین درگیری دریایی آمریکا پس از جنگ جهانی دوم میدانند. شما ببیند این شفافیت که برخی میخواهند تصویب کنند تا چه اندازه میتواند تاوان داشته باشد! اوزلی هنوز در روسیه بود که هنری الیس، جانشین وی با مأموریت انعقاد نهایی عهدنامة مفصل به ایران آمد. اوزلی که کمکم همهکاره و معتمد شاه برای پیشبرد مذاکرات با روسها شده بود (FO.

دیدگاهتان را بنویسید