جنگ بعدی ایران و آمریکا: سایبری، و شرکتهای خصوصی در خط مقدم

این نخستین ناکامی اسرائیل در شکست مطلق طرفهای مقابلش در صحنه جنگ در تاریخ این رژیم بود. اوایل ماه پیش بود که بحرین رسماً «خالد یوسف الجلاهمه» را به عنوان نخستین سفیر خود در فلسطین اشغالی منصوب کرد. «جنگ اسرائیل و لبنان / ۲۰۰۶ Lebanon War» که در اسرائیل به «جنگ دوم لبنان מלחמת לבנון השנייה» و در لبنان به «جنگ ژوئیه / حرب تموز» معروف است، در ایران بیشتر با عنوان جنگ ۳۳ روزه شناخته میشود؛ جنگی که از ۱۲ ژوئیه تا ۱۴ اوت ۲۰۰۶ بین ارتش اسرائیل و حزبالله لبنان به وقوع پیوست و دامنه آن شمال سرزمینهای اشغالی فلسطین و سراسر لبنان را دربرگرفت. این موج تنشها اگرچه اکنون تقریباً عبور کرده است، اما درسهای جالبی از خود به جای گذاشته است که ارزش بررسی را دارند. فشارهای داخلی بر آمریکا بسیار بیشتر شد و این بار ریگان شخصاً دستور داد تا آمریکاییها عملیات ایرانیها را تلافی کنند. حزبالله لبنان نام این یورش را «پاسخ عادلانه» گذاشت و سیدحسن نصرالله برای بازپس دادن دو سرباز اسیر اسرائیلی، پیششرط آزادی چهار عضو حزبالله لبنان را از زندانهای اسرائیل خواستار شد. همچنین نیروهای زمینی و دریایی اسرائیل به شدت متحمل تلفات سنگین خواهند شد.

سال ۹۸ مناظره مکتوبی میان عباس سلیمینمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران و محسن امینزاده معاون وزارت امور خارجه در دولت اصلاحات منتشر شد. حیات انسانی در منطقه تورنتو یعنی شمال دریاچه انتاریو به حدود ۱۱۰۰۰ سال پیش بازمیگردد؛ زمانی که انسانهای اولیه پس از عصر یخی از سمت جنوب به این سو حرکت کردند، اما ارتباط مستقیم با اروپاییها از قرن هفدهم شکل گرفت و در قرن هجدهم میلادی، فرانسه اقدام به ایجاد مراکز تجاری کوچک در منطقه کرد. از سال ۱۹۶۰ و با تصویب مقررات جدید، مهاجران از سراسر جهان به سمت تورنتو روی آوردند و حتی انگلیس زبانهایی از سایر ایالتهای کانادا نیز تورنتو را برگزیدند. دولت امارات در مقابل انصارالله و در اولین درگیری با آن، به ابرقدرتهای جهان و “اسرائیل” پناه برد تا از آن حمایت کنند. جنگ پدیدهای خطیر و وحشتآور است و دقیقاً همین ویژگی، مهمترین و سودمندترین ویژگی آن از نظر قدرتهای بزرگ نظامی جهان محسوب میشود.

در ۳۱ شهریور ۱۳۶۶ وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که یک کشتی باری ایرانی را که مشغول مینگذاری بوده توقیف کرده و ۲۶ نفر از خدمه آن را هم به اسارت گرفته است. در دوران حکومت آخرین شاه پهلوی ایالات متحده آمریکا به واسطه ضعف شاه موفق شده بود، نفوذی بیش از پیش در ایران پیدا کند. آمریکا جنایتکارازسال 2001 تاکنون به همراهی انگلیس با کمک مالی برخی کشورهای عربی مانند عربستان سعودی، امارات، بحرین، مغرب واردن ازتروریسم برای تغییر حکومت ها استفاده می کند وهمچنان نیزادامه می دهد. در جریان جنگ جهانی دوم، پناهندگانی از کشورهای ایتالیا و پرتغال بزرگترین گروه کارگری شهر را تشکیل دادند. ضمن اینکه ایران و پاکستان به افغانستان به عنوان کریدوری برای دستیابی به کشورهای آسیای مرکزی نگاه می کنند و همینطور نمی خواهند مسیر ارتباطی شان با چین دائما به خاطر افغانستان در خطر باشد. چه کسی باور می کند قاضی دادگاهی در جنوب نیویورک نگران حقوق بشر درعراق، افغانستان، پاکستان، لیبی، نوارغزه، فلسطین، میانمار، سوریه، یمن، منطقه وجهان است.

دولت آمریکا ازتجاوز نتانیاهو حمایت می کند. جامعه بین الملل نیز بخاطر اصرار ایران بر ادامه جنگ علیه ایران شد به صورتی که تنها حامی ایران، یعنی سوریه از عراق حمایت کرد و حافظ اسد و صدام حسین با یکدیگر دیدار و صلح کردند. در سال ۱۸۳۴ ایالت تصمیم به تأسیس شهر تورنتو برای ایجاد تمرکز بیشتر برای ارائه نیازهای جامعه جدید نمود، در حالی که در آن زمان جمعیت به نزدیک ده هزار نفر رسیده بود. اواخر قرن ۱۹ تورنتو میزبان مهاجران جدید از ملیتهای آلمانی، ایتالیایی و یهودیان اروپای شرقی شد و به دنبال آن چینی ها، روس ها، لهستانیها و دیگر اتباع اروپای شرقی به آنان پیوستند. موزه سلطنتی انتاریو در سال ۱۹۱۲ و سمفونی تورنتو در سال ۱۹۲۲ در رقابت با مونترآل تأسیس شد. این حادثه بیش از ۱۰ میلیون دلار خسارت باقی گذاشت، ولی مجددا بازسازی شد. علاوه بر این، بانک مرکزی روسیه با سرعتی بیش از همیشه، طلا ذخیره کرده است. شکستهای پیدرپی ایرانیها از روسیه در چندماه منتهی به بهار 1228/1813، شاه و هیئت حاکمة تهران و تبریز را بر آشفته بود. «مایکل موسلی» رئیس ستاد نیروی هوایی آمریکا نیز، در سال ۲۰۰۸، با ادبیاتی مشابه، تحویل SA-۲۰c به ایران را یک «جهش کوانتومی» توصیف کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید