بهترین رشته ورزشی برای کودکان در رده های سنی مختلف چیست؟

آنقدر اطلاعات غلط را به برخی عزیزان انتقال داده بودند که من گفتم بهخدا سیاسی نیستم و آمدهام به ورزش خدمت کنم. یعنی خودشان جلسه گذاشته بودند و به خاطر مقطعی که من در اردوی تیم ملی بهعنوان سرمربی حضور داشتم، حکم اخراج من را داده بودند و این درحالی بود که من تا دو سالگی فرزندم آنقدر درگیر اردوهای تیم ملی بودم که او پدربزرگش را پدر خطاب کرده و من را بهعنوان پدرش نمیشناخت.

باوفا در مورد ماجرای عجیب اخراجش از شرکت گاز گفت: سال 2019 یک مقطعی فدراسیون با سرپرست اداره میشد. وی در واکنش به جمع شدن تشکهای کشتی از سالن قدیمی تهران (پناهی) تاکید کرد: متاسفانه اداره ورزش سالنها را به پیمانکار میدهد. مهرعلیزاده پس از آنکه واکنش سریع و خوبی از سوی وزیر ورزش دریافت نکرد، روز ۷ فروردین ۹۶ نامه دیگری به سلطانیفر نوشت و یک بار دیگر شرایط حساس این موضوع را متذکر شد تا شاید این بار و در آستانه بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی، اقدام عاجلتری صورت بگیرد، اما باز هم خبری نشد، انگار که وزارت ورزش همچنان در حال و هوای عید نوروزی بود و قرار هم نبود که کاری صورت بگیرد.

پس از مدّتی که بشر به تکنولوژی دست یافت، حرکات رزمی به عنوان ورزش در آمدند و در باشگاه ها به علاقه مندان آموزش داده می شدند و مسابقاتی نیز برگزار می شد. در صورتی که مجری تظاهر به اجرای فن نماید(Simulation) و در حالت خاک فرود بیاید، 2 امتیاز از دست خواهد داد. اول مهر ۹۷ نیز اولین تورنمنت بین المللی کشتی کلاسیک بانوان با حضور کشتی گیرانی از ۱۰ کشور ایران، ارمنستان، سوریه، گرجستان، مصر، عراق، قرقیزستان، لبنان، اوکراین و ایتالیا در شهر بیروت پایتخت لبنان برگزار شد و در پایان این رقابت ها تیم ایران با امتیاز ۹۹ قهرمان نخستین تورنمنت بین المللی کشتی کلاسیک شد.

در کشتی فرنگی هنگامی که امتیاز فنی یک کشتی گیر در هر زمان یا در مجموع به اختلاف ۸ برسد، کشتی فورا قطع و برنده اعلام خواهد شد. آنا براتی افزود: برای تمرین تا قبل از افتتاح سایت تخصصی کشتی بانوان مشهد با مشکل رو به رو بودیم اما با افتتاح این سالن، استقبال از این رشته ورزشی بیشتر شد. اسیکس بعد از پیشرفت و راهیابی به بازارهای آمریکا و اروپا گستره تولیدات خود را افزایش داده است و علاوه بر کفشهای ورزشی در زمینه تولید تجهیزات فوتبال، دو، تنیس، اسکواش، ورزش های رزمی، کریکت، گلف، کشتی و والیبال فعالیت میکند.

البته در کل دنیا این اتفاق رخ داده است و این مسئله کار را برای جمع کردن تیم سخت میکند. مشخص است فاصله زیادی در کشتی پایه ایجاد و قطعاً کار کردن سخت شده است. نگاهم این نیست که کار را سخت جلوه بدهم، چون وقتی مسئولیتی را قبول میکنم سعیام بر این آن است که با بهترین انرژی و توان کار را پیش ببرم. آدمک کشتی پا دار توسط تولیدکنندگان ایرانی با استفاده از بهترین نوع فلز و فوم طراحی و تولید شده اس.

آدمک کشتی از اجزا مختلفی ساخته می شوند که شامل بدن و دست و پا می باشد آدمک کشتی پا دار معرفی شده در این قسمت از جنس فلز و فنر مقاوم همراه با روکش فوم و کاور قابل تعویض با طراحی سابلیمیشن می باشد. کشتی کلاسیک بانوان، یکی از رشته های غیرالمپیکی ورزش کشتی است که با درخواست فدراسیون کشتی ایران مختص بانوان محجبه طراحی شد پس از اینکه فدراسیون کشتی ایران درخواست خود مبنی بر راه اندازی کشتی برای زنان با حجاب را به اتحادیه جهانی داد و در آن آورد که کشتی به دلیل پوشش خاصی که دارد امکان فعالیت در این رشته را از بسیاری از زنان علاقه مند گرفته است.

رییس هیات کشتی خراسان رضوی نیز عدم امکان حضور زنان مسلمان در مسابقات جهانی را از دغدغه های بانوان کشتی گیر بیان و تصریح کرد: زنان ایرانی با پوشش نمیتوانند در رقابتهای جهانی و آسیایی کشتی آزاد شرکت کنند زیرا مورد تایید فدراسیون جهانی نیست. ما به جلو هل دادن همدیگر ادامه میدهیم و بدون شک این آخرین باری نبود که باهم رودررو شدیم و من منتظر دفعه بعدی هستیم؛ من دو ماه دیگر در رقابتهای جهانی خواهم بود. فکر میکنم ما اینجا برای کسب مدال طلا باهم رودررو شدیم و این برای طرفداران کشتی در سراسر دنیا اتفاق خیلی ویژهای بود.

وزارت ورزش و جوانان قهرمانی و کسب چهار مدال بانوان کشتی گیر ایران در تورنمنت بین المللی کشتی کلاسیک بانوان- لبنان را تبریک گفت. در سال ۱۳۹۶ نیز کشتی کلاسیک بانوان شروع به فعالیت کرد و فدراسیون کشتی توانست مجوز لباس کشتی کلاسیک دختران ایرانی را از اتحادیه جهانی کسب کند و برای نخستین بار بانوان کشتی گیر ایرانی بر روی تشک مسابقات بین المللی رفتند. بعد از دو سال که کشتی در رده پایه تعطیل شد، نوجوانان ما در رقابتهای جهانی پنجم شدند. از شهریور سال ۹۶ این رشته مورد تایید اتحادیه جهانی کشتی قرار گرفت و مسابقاتش در تقویم رسمی فدراسیون بینالمللی این ورزش ثبت شد.

در این رابطه باید بگویم که اگر اینطور است هیچ کسی پیدا نمی شود و نخواهد شد که در جایی ثبت نام کند که کلّی تلاش کند، کتک بخورد، مردم از او متنفّر شوند و در آخر هم ببازد. صالحی امیری در ادامه گفت: سیاست ما این بود که هیچ فدراسیونی مستأصل نماند. طهماسبی تصریح کرد: در برخی شهرستان ها نگاه های سنتی مانع از پیشرفت این رشته ورزشی شده اما در شهرهایی نظیر خواف، تایباد، جغتای، گناباد و سرخس بخش بانوان در این رشته ورزشی فعال شده است. رئیس هیات کشتی خراسان رضوی گفت: این استان از ظرفیتها و استعدادهای خوبی در این رشته ورزشی برخوردار است و حضور بانوان در عرصههای مختلف ورزشی به طور قطع برای استان ثمرات فراوانی خواهد داشت.

نایب رییس بانوان هیات کشتی خراسان رضوی افزود: طی تعامل با آموزش و پرورش طرحهای استعدادیابی نیز در مدارس و هنرستانها در حال اجراست و شهریور و مهر ماه امسال نیز طی ۲ مرحله طرح استعدادیابی انجام شد. این مربی مشهدی افزود: نسبت به مسابقاتی که هشت یا نه ماه پیش در سنندج برگزار شد و اولین مسابقه بعد از کرونا بود، در مسابقات کشوری اخیر شرایط بهتری داشتیم، اما هنوز آن فاصله ایجاد شده، پر نشده است و این مسئله زمان میبرد. وی ادامه داد: در مجموع در بخش امکانات زیرساختی در حوزه ورزش بانوان محدودیتهایی وجود دارد اما تمام تلاش خود برای رشد این رشته ورزشی را به کار میبندیم.

پتانسیل کشتی ما بالاست، کشتیگیران خوبی هم در مسابقات کشوری بودند، اما من به دنبال این هستم که به جای یکی دو کشتیگیر مدعی، در هر وزن پنج کشتیگیر باکیفیت داشته باشیم که از بین آنها بتوانیم تیم بهتری را انتخاب کنیم. درباره بودجه و پخش کردن آن به ریز صحبت میکنم. وی سپس تصویری از کپی پاسپورت منتسب به خود را بین خبرنگاران پخش کرد و گفت: آنقدر بی عقل هستند که من را «فیمیل» (زن) نوشتند. نایب رییس بانوان هیات کشتی خراسان رضوی نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: حدود ۷۰ نفر در کشتی بانوان خراسان رضوی در دو رشته کلاسیک و آلیش زیر نظر ۶ مربی و هفت داور فعالیت می کنند.

نایب رییس هیات کشتی خراسان رضوی در خصوص وضعیت کشتی بانوان در استان گفت: متاسفانه حق بانوان همیشه ضایع شده است و در رشته کشتی نیز به دلیل محدودیت اعتبارات مقرر بود از ابتدای سال این رشته توسط فدراسیون حذف شود که طراحان آن موفق نشدند این مورد را عملیاتی کنند. رئیس هیات کشتی خراسان رضوی کمبود سالن را از دیگر محدودیتهای بانوان عنوان و خاطرنشان کرد: در اکثر سالنها به دلیل مشرفیت، امکان حضور و تمرین بانوان فراهم نیست و در سالن تختی نیز برای فراهم شدن امکان حضور بانوان تغییراتی ایجاد کرده ایم. نائب رئیس بانوان هیات کشتی خراسان رضوی با بیان اینکه استقبال از کشتی بانوان خیلی خوب نیست افزود: در این رشته کمیت کم است ولی کیفیت بالاست.

براتی افزود: باید ذهنیتها نسبت به خشن بودن رشته کشتی تغییر کند تا استقبال بانوان از این رشته افزایش یابد. آنچه تا امروز در کمیته ملی المپیک انجام شد، عادلانه، منصفانه و با نظر کارشناسی بود. به گزارش “ورزش سه” به نقل از تسنیم، حمید باوفا که میهمان برنامه امروز دایره طلایی بود، درباره وقفه دو سالهای که در سرمربیگری او در تیم کشتی فرنگی جوانان به وجود آمد، اظهار داشت: من بین سالهای 2012 تا 2016 بهعنوان مربی در کادر فنی ردههای مختلف تیم ملی حضور داشتم و بعد از آن سرمربی تیم جوانان ایران شدم.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علیرضا رضایی افزود: به تازگی نشست هماهنگی کشتی های سنتی در شهر استانبول ترکیه برگزار شد و لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی در این جلسه فعالیت های ایران در کشتی های سنتی به ویژه کشتی پهلوانی و آلیش را بعنوان الگو در دنیا معرفی کرد. در دهه کنونی نیز فعالیت کشتی بانوان در ایران از سال ۱۳۹۳ آغاز شد و در این سال با حکم رسول خادم رئیس وقت فدراسیون کشتی، بدرالملوک کهرنگی به عنوان مسئول امور کشتی با کمربند بانوان کمیته کشتیهای سنتی فدراسیون کشتی منصوب شد.

دیدگاهتان را بنویسید